Metoda bezpośrednia

Któż z nas nie marzył o tym, by płynnie wypowiadać się w języku obcym, nawiązywać nowe znajomości z ludźmi z całego świata na wakacjach lub rozwinąć potencjał swojej firmy na nieco większą skalę? O ile przyjemniej ogląda się filmy i czyta książki oraz artykuły w oryginalnej wersji językowej? Czerpiąc z własnego doświadczenia, jak również z historii naszych klientów wiemy, że nie język obcy sam w sobie stanowi dziś wartość nieocenioną, lecz umiejętność posługiwania się nim w mowie. Sam pomyśl! Lotnisko, hotel, sklep bezcłowy, zakupy online, rozmowa o pracę, kantor – to tylko kilka przykładów, gdzie brak znajomości języka obcego ogranicza nas i krępuje. Czy pomyślałeś kiedyś jak wiele aspektów może ulec poprawie wykonując jeden, prosty ruch ? – Stawiając na naukę języka. Jednak, jak dokonać tego wyboru mądrze, skoro na rynku dostępnych jest tak wiele i tak różnorodnych metod? To proste!

Jak to działa?

Metoda zakłada, iż możemy nauczyć się języka obcego na podobnej zasadzie jak języka ojczystego. Zastanówmy się jak to jest w przypadku dzieci. Najpierw, otoczone językiem przysłuchują się, następnie artykułują pierwsze dźwięki, sylaby , słowa i całe zdania, po to aby następnie nauczyć się pisać i czytać. Tak to też wygląda na zajęciach metody bezpośredniej. Tutaj jednak, nikt nie daje słuchaczom dwóch lat, jak to jest w przypadku małych dzieci na osłuchanie się z językiem, ale już od pierwszych zajęć mówimy po angielsku. Nawet w przypadku kursów ‘zero’, zajęcia są prowadzone wyłącznie w języku angielskim. Język polski jest używany sporadycznie, głównie w przypadku abstrakcyjnych wyrażeń, które trudno jest zaprezentować.

Tempo

Lektorzy prowadzący zajęcia mówią dynamicznie, w dość szybkim tempie, po to aby przyzwyczaić uczniów do naturalnego tempa i rytmu mówienia osób anglojęzycznych. Z czasem, uczniowie przyzwyczajają się do tego tempa, co przynosi im wiele korzyści w kwestii używania języka poza lekcją. Ponadto, zajęcia bazują na języku codziennym, tzn. nauczyciele dbają o to aby język był bliski formie mówionej, tak więc na zajęciach używamy form skróconych. Tego nie nauczysz się ze słownika ani na zajęciach w szkole!

Bez wyrzutów sumienia

Metoda bezpośrednia zdaje się wyjść naprzeciw dzisiejszym uczniom, którzy chcą błyskawicznie opanować język i nie mają na to czasu. Języka bowiem uczymy się tu i teraz. Nie mamy zadań domowych do odrobienia, listy słówek do zapamiętania, ćwiczeń gramatycznych do uzupełnienia. Wszystko to za sprawą fantastycznego systemu powtórek, który pozwoli zapamiętać słownictwo pojawiające się na zajęciach i struktury. Wiarygodnym potwierdzeniem skuteczności metody jest ewaluacja słuchaczy, której są poddani niespodziewanie, a mimo to ich wyniki zawsze plasują się na poziomie 80 procent w górę. To taka solidna czwórka czy piątka bez wysiłku 😀

Chcesz dowiedzieć się więcej?

ZADZWOŃ TERAZ